Genel

Limni Feribot Seferleri 2024

Limni Adası Feribot Seferleri; Çanakkale Türkiye – Limni Yunanistan ulaşımını elde eden feribot seferleri, saatleri ve biletleri, araçlı ve araçsız yolcu geçişleri.

Limni Adası Feribot Seferleri
Limni Adası ulaşımı için en önce akla gelen feribot seferleri oluyor. Bunda öteki Yunan Adalarına ulaşımın Türkiye üzerinden feribot ile daha rahat sağlanmasının büyük etkisi var. Ancak Limni Adasına ulaşım günümüz itibari ile direk Türkiye’den mümkün değil.

Çanakkale Limni Feribot Seferleri
Bir kaç sene öncesine kadar, en azından sadece yazları olsa da Çanakkale limanından düzenlenen feribot seferleri ile Limni Adasına ulaşım olası idi. İki yıldır Çanakkale Limni Feribot Seferleri durmuş durumda. Özellikle 2014 yılı içinde Çanakkale yerel gezim firmalarının girişimleri ile ilk adımlar atıldı ve Limni feribot seferlerinin yapılacağı duyuruldu. Feribot seferi için daha ilkin olduğu gibi Gökçeada, Bozcaada seferleri icra eden deniz otobüsü kullanılacaktı. Feribot firması ile bir turizm şirketi içinde anlaşmalar yapılmış oldu. Ancak sonrasında ne yaşandı ise seferler yapılamadı. Önümüzdeki yıl itibari ile tekrar başlayıp başlamayacağı hemen hemen belli değil. Ancak 2015 yılı Çanakkale için özel olduğundan Limni Adası feribot seferlerinin başlama olasılığı yüksek görünüyor.

Çanakkale Feribot İskelesi ve Gümrük
Çanakkale Kepez beldesinde fazlaca büyük ve ehil bir liman bulunuyor. Daha önceki Limni feribot seferleri bu limandan düzenleniyordu. Bölgede gümrük bulunuyor fakat yolcu geçişleri için ehil düzeyde değil. Vize ve öteki işlemlerin bölgeye gelindikten sonrasında yapılması mümkün değil. Limni feribot seferleri başlayacak olursa tekrar aynı liman kullanılarak yapılacaktır.

Diğer Adalar – Limni Adası Feribot Seferleri
Türkiye’den feribot seferleri olmadığından direk ulaşım için kullanabileceğiniz yalnızca uçak seferleri bulunmaktadır. Limni adasına ulaşım için ek olarak öteki Yunan adalarından da feribot seferleri bulunmaktadır. Feribot seferleri ile Türkiye üstünden ulaşım sağlamak için ilk önce Ayvalık – Midilli, Çeşme – Sakız yada Kuşadası – Samos feribot seferleri ile bu adalara geçiş yapmanız, hemen sonra ise bu adalardan düzenlenenLimni feribot seferleri ile adaya ulaşmanız gereklidir. Sitemizin arama kısmından ilgili seferi aratarak ulaşabilir veya bizleri arayarak bilgi ve feribot biletlerini temin edebilirsiniz.

Yunanistan Limni Feribot Seferleri
Yunanistan’a bağlı birtakım limanlardan da direk Limni Adasına feribot seferleri bulunmaktadır. Kavala Limni feribot seferleri hava koşullarının elverdiği seviyede yılın her günü, Selanik Limni feribot seferleri haftanın dört günü, Pire limanı, Dedeağaç limanı ve Rafina limanından ise turistik sezonlarda genellikle hafta sonları olmak suretiyle haftada bir kaç gün Limni feribot seferleri düzenlenmektedir.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Popüler Gemi Seferler

Copyright © 2019 - 2022 DAĞLI Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti. - Veriler feribot firmaları tarafından sağlanmaktadır ve feribot firmalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli yada hatalı olabilir. Sitemiz (Firmamız) herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

To Top